Očami hlavnej trénerky

Sezóna pre sovičky je už rozbehnutá. Spoločná 1. liga žien a junioriek má za sebou už 4 kolá. Pár slov o doterajšom pôsobení v tejto lige poskytla hlávná trénerka Mgr. Andrea Izáková, PhD.:

TENTO VÍKEND 2:2 , CELKOVO PO DVOCH VÍKENDOCH 2:4
"Dnešným zápasom sme upravili pomer víťazných a prehratých zápasov na 2:2. Kým po provom úvodnom víkende sme po dvoch tesných prehrách, na domácej palubovke s Popradom (56:59, polčas 29:33) a v Žiline po vlastnom zakopnutí po predĺžení (53:58, polčas 39:20), mali na konte nulu v počte víťazstiev, tento víkend sme sa zahryzli do oboch súperov (Stará Turá a Trnava) a získali naše dve prvé víťazstvá a body. Pomaly sa zohrávame v novom tíme, kde sa k nám po odchode 5-tich hráčok po skončení sezóny 2018/2019 pridali staronové posily Aďa, Pepo a Piper a do tímu nám pribudli nové hráčky, Klára (Trnava), Šani (Zvolen), Lucka (ŠKP 08 BB) a po dlhšom zranení sa do hry vrátila aj Timi. Spoločne sme už s väčšinou absolvovali každoročné letné sústredenie Donovaly, doma sme zorganizovali 3. roč. Medzinárodného univerzitného turnaja krajín EU a na pozvanie Zadarskej univerzity sme okúsili na konci septembra okrem jesennej teploty mora aj ostrie chorvátskeho extraligového tímu Dubrovník a domáceho Zadaru.
Verím, že nám aj tieto skúsenosti, ale najmä dobrý zdravotný stav a účasť všetkých, momentálne 17-tich hráčok na tréningoch, spolu v spolupráci so skúseným trénerom L. Douškom, pomôžu napredovať v tejto sezóne k spokojnosti celého tímu, jednotlivých hráčok a verím, že aj našich súčasných, príp. sa tešíme aj na tých tohtosezónnych priaznivcov. Pretože pri súčasnom úpadku počtu družstiev v najvyššej ženskej lige (6 družstiev), môže byť práve 14-členná skupina tímov 1. ligy a junioriek ďalším lákadlom a možnosťou zaujímavých, predpokladám oveľa vyrovnanejších duelov, pre fanúšikov basketbalu.
Tešíme sa na Vás, držte nám palce."

Po týchto dvoch výhrach sa určite v tabuľke posunieme na vyššie priečky ako 14.miesto.

Najbližšie budeme hrať so Slovanom Bratislava, zápasy sú naplánované na víkend okolo Dušičiek, preto o termíne Vás budeme včas informovať.