BDŽ ŠK UMB - ŠBK Šamorín

Cez víken sme odohrali len jeden z dvoch plánovaných zápasov, keďže Levice mali povinnosti v medzinárodnej lige a tak sme v sobotu 26.11.2016 odohrali len zápas so Šamorínom. Po vyrovnanej úvodnej štvrtine (21:21) sme nezachytili úvod druhej a v polčase sme prehrávlia o 4b (33:37). Hoci sa nám v priebehu 2 min v úvode tretej štvrtiny podarilo vyrovnať, do konca tejto štvrtiny sme slórovali už len jeden krát a súper nám odskočil na 7b. Opakovane sme mali lepší vstup do štvrtej štvrtiny, prekvapili sme súpera zónovou obranou a do 3 min sme sa priblížili k súperovi na 1b. Potom sme sa ale zase nevyhli takmer 4-minútovej streleckej "nemohúcnosti " a súper nám odskočil na 6b. Tlak v obrane a rýchla hra do útoku nás síce ešte vrátila 2 min pred koncom do hry a podarilo sa nám dotiahnuť súpera na 2b (52:54), žiaľ úspešnou 3-bodovou a následne 2-bodovou strelou nám súper odskočil (na konci ešte 4x úspešne skórovali z čiary TH), nám sa už podarilo skórovať len jedinou 2-bodovou strelou a záver ešte v snahe o rýchle zakončenia a otočenie zápasu už nevyšiel a prehrali sme 54:63.

Opäť sme sa nepoučili a nevyhli sme sa hluchým miestam v zápase. Nebol to však v tomto zápase rozhodujúci moment našej prehry. Pri 33% skórovaní spod koša sa nedá vyhrávať!!! Ďaľším dominantným faktorom bola nedôsledná spolupráca v obrane pri riešení pick-rollu, máme čo doťahovať. verím, že v najbližšom zápase (odveta s Levicami) sa týchto chýb vyvarujeme.

Najlepšie strelkyne: Bošnovičová 13b + 10 DO, Jobová a Pistikidis 7b