Víkend v znamení víťazstiev

Cez víkend odohrali sovičky na domácej palubovke zápasy 5. a 6. kola 1. ligy žien. Sovičky sa nenechali zaskočiť a s oidvoa súpermi si poradili.

BDŽ ŠK UMB BB : BK Slovan
65:35 (36:13)
Najlepšie strelkyne: Jobová 13 + 12 doskokov, Vyšňová 10 (1) + 2 asistencie, Pistikidis 9 (1).

BDŽ ŠK UMB BB : MBK Stará Turá
52:46 (26:26)
Najlepšie strelkyne: Bošňovičová 14 + 7 doskokov, Kohútová 14 + 6 doskokov, Izáková 7 (1) + 8 doskokov.

Hodnotenia zápasov od hlavnej trénerky
Slovan: Dynamický vstup do zápasu a stav po prvej štvrtine 23:6 sme zužitkovali až do konca zápasu a v naštartovanom tempe sme ťahali až do konca zápasu a vyhrali rozdielom 30-tich bodov. Potešilo ma, že zápas bol kolektívnym výkonom a že k výsledku prispeli všetky hráčky. Zaujímavosťou bolo, že všetky hráčky mali plusovú HP, čo sa nám podarilo 1. krát v našich štatistikách. Pochváliť môžem splnené úlohy v doskokoch, tak obranných ale aj útočných (36/19), tiež v aktivite hrať jednoducho a rýchlo (RPÚ), najmä v prvom polčase. Mínusom bol pokles aktivity v druhom polčase v zakončení za 2b a 3b (v 1. polčase 23 pokusov, 2. polčas len 10 pokusov) a nárast SL spolu so stúpajúcou únavou na konci zápasu. Napriek tomu gratulujem dievčatám a ďakujeme našim verným fanúšikom.
Stará Turá: Zápas bol oveľa vyrovnanejší od prvej chvíle až do samotného konca, nie ale kvalitou nášho súpera, ale predovšetkým našimi zahodenými – vyloženými šancami spod koša a následne ľahkými košmi hráčok Starej Turej. Tiež 17 zahodených TH a SL boli hlavnou príčinou len 4-bodového rozdielu tesne pred koncom zápasu. Nakoniec sme koncentráciou v obrane a vôľou dotiahnuť zápas do samotného konca vyhrali pomerom 52:46. Opäť do zápasu zasiahli všetky hráčky a spoločne sa bodovo podelili a postarali o naše ďalšie víťazstvo, aj vďaka našim skalným divákom, ktorí nás prišli aj dnes povzbudiť a boli našim 6-tym hráčom.

Sovičkám gratulujeme k ďalším dvom víťazstvám. Najbližšie sa predstavia 12. 11. 2016 na palubovke MBK Ružomberok.