Víťazný víkend za nami

Cez víkend naše "sovie" žienky vyrazili do metropoly východného Slovenska, do Košíc a do Prešova. Cesta bola celý čas radostná, čo sa prejavilo aj na konci súbojov, kde naše ženy vyhrali nad obomi tímami.Viac o zápasoch nám prezradili aj jednotlivé hráčky. 

BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica - BK UNION Press Košice  68:56 (29:29)
Najviac bodov: Mrváňová 28 (4) + 6 ziskov, Ľuptáková 11 + 6 doskokov, Kohútová 10 + 11 doskokov.

"Pred týmto zápasom sme si povedali, že tento zápas si už nesmieme nechať ujsť, keďže sme s týmto súperom z Košíc vždy držali krok, no napokon sme neuspeli. Tento krát to bolo inak, sústredili sme sa hlavne na to, aby sme počas krízovej tretej štvrtiny urobili čo najmenej chýb. Napokon sme dotiahli zápas do víťazného konca, k čomu nám pomohla aj naša kapitánka, ktorá sa nastrieľala krásnych 28 bodov, čo uviedlo do hernej pohody nie len ju, ale aj celé družstvo. Počas celého zápasu sme hrali tímovo a poctivo sme si odstavovali hráčky o čom svedčí naša úspešnosť v doskočených loptách. Po zápase sme ostali v obrovskej eufórii z výhry a vedeli sme že nás to v ďalších zápasoch bude tlačiť dopredu. Zápas s Prešovom: Na zápas sme nastúpili s trochu zdrevenenými nohami, čo sa dalo aj vidieť na našom výkone, avšak odmietali sme vypustiť tento zápas. Hoci sme v tretej štvrtine urobili mnoho chýb, nevzdali sme to, naopak nakoplo nás to a konečne bolo vidieť že tento šport máme všetky vpísaný hlboko v srdci. Bojovnosť nám nechýbala, čo sa možno odrazilo aj na tom, že všetky tri podkošové hráčky odišli na lavičku predčasne, s piatimi faulmi. Avšak ostatné sovičky nesklopili hlavy a dosiahli pripísanie ďalších výherných bodov na náš účet. K výsledku dopomohlo aj množstvo doskokov našej sovičky Gabiky, 17 Domčiných bodov a taktiež nesmieme nespomenúť náš fanklub, ktorý nás počas celého zápasu podporoval. Určite nám tento víkend napomohol k ďalším výhram." Týmito slovami sa vyjadrala rodáčka z Košíc, Barborka Bošnovičová k priebehu zápasu proti východoslovenskej metropole. K zápasu proti Unionu nám niečo povedala aj kapitánka tímu, Katka Mrváňová: "Zápas s Košicami bol pre nás prioritný, keďže všetky dueli s týmto súperom boli vyrovnané a naposledy sme mu podľahli v predĺžení, chceli sme v sobotu vyhrať o to viac. Do zápasu sme naskočili zodpovedne, zbytočne sme nestrácali veľa lôpt, naopak bojovali sme o ňu na útočnom doskoku. V obrane sme každá poctivo strážili svoju hráčku a Košičanky sme viac-menej prinútili strieľať z nepripravených pozícií, po ktorých sme ich nepúšťali loptu si doskočiť. V útoku sme hrali len to, čo sme si natrénovali a trestali sme chyby súpera, kedy nás púšťal do voľných striel. V nedeľu bola na nás citeľná únava, mali sme ťažké nohy, nestíhali sme správne dostupovať ku hráčkam ale našťastie v útoku nám streľba neodišla takže súper nám bodovo neušiel. Po pár minútach sme sa rozhýbali a začali sme hrať oveľa koncentrovanejšie a tvrdšie ako v úvode, čím sme si vytvorili polčasový mierny náskok. O ten sme ale našimi zbrklými rozohrávkami v tretej štvrtine prišli. Veľmi sa tešíme, že aj tento zápas sme napokon zvládli a lovili body aj tu. Určite bola pre nás dôležitá výhra v sobotu, ktorá nás ťahala za výhrou proti Prešovu."

 

BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica - EILAT Prešov 61:59 (38:33)

Najviac bodov: Ľuptáková 17 (2) + 6 ziskov, Turčanová 11 (1) + 13 doskokov, Kohútová 9 + 6 doskokov

Barbora Bošnovičová: "Na zápas sme nastúpili s trochu zdrevenenými nohami, čo sa dalo aj vidieť na našom výkone, avšak odmietali sme vypustiť tento zápas. Hoci sme v tretej štvrtine urobili mnoho chýb, nevzdali sme to, naopak nakoplo nás to a konečne bolo vidieť že tento šport máme všetky vpísaný hlboko v srdci. Bojovnosť nám nechýbala, čo sa možno odrazilo aj na tom, že všetky tri podkošové hráčky odišli na lavičku predčasne, s piatimi faulmi. Avšak ostatné sovičky nesklopili hlavy a dosiahli pripísanie ďalších výherných bodov na náš účet. K výsledku dopomohlo aj množstvo doskokov našej sovičky Gabiky, 17 Domčiných bodov a taktiež nesmieme nespomenúť náš fanklub, ktorý nás počas celého zápasu podporoval. Určite nám tento víkend napomohol k ďalším výhram." Ďalšie reakcie hráčok pridáme postupne, zatiaľ sa tešíme s výhier našich dievčat. Prinášame Vám, okrem komentárov k zápasom aj priebežné umiestnenie banskobystrických basketbalistiek v tabuľke.