Prvé 3. kolá máme za sebou!

Sovičky odohrali prvé zápasy v rakúsko-slovenskej lige. Dvakrát okúsili palubovky súpera a raz privítali Zvolen na domácej palubovke. Zápasy boli veľmi náročné, hral sa tvrdý a rýchly basketbal a každá jedna chybička bola veľmi rýchlo trestaná v náš neprospech. K doterajším zápasom sa vyjadrila pani trénerka Izáková.

1. kolo UBI GRAZ – Banská Bystrica 56:34 (32:21)
Dňa 8.10.2017 odohrali „Sovičky“1.stretnutie rakúsko-slovenskej basketbalovej ligy s rakúskym tímom UBI GRAZ. Hneď v úvode sa prejavil tlak a stres z novej súťaže a vstup do zápasu sme nezachytili. Dlhšie sme sa rozbiehali, chýbal nám kľud s loptou a v obrane vzájomná komunikácia. Prvú štvrtinu, ako aj samotný zápas sme rozbehli až v priebehu 7-mich minút, kde sa chytili strelecky Pipa a Relka a v priebehu 3 minút sme korigovali rozdiel 10-tich bodov na 4 body. Žiaľ, rovnakej situácii sme sa nevyhli ani na začiatku druhej štvrtiny, súper nám odskočil opäť na 10 – 11 bodov, čo sme udržali až do polčasu. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovanejšie a aktívnejšie so zmenou obrany a darilo sa nám do 6 minúty strelecky a zápas mal vyrovnaný priebeh. Potom už dominovali zase Rakúšanky, ktoré si postrážili výsledok, až do konca zápasu. Škoda viacerých nepremenených jasných šancí, útočných doskokov súpera v prvej štvrtine a chýbajúceho nasadenia všetkých hráčok v priebehu celého zápasu, nie len niekoľko minút v jednotlivých štvrtinách. Zápas mohol byť pre nás oveľa vyrovnanejší. Gratulujeme súperkám a tešíme sa na ďalšie stretnutie v piatok, 13.10.2017 o 16,00 hod, v domácom derby so Zvolenom.

Strelkyne zápasu: Izáková 9b, Pistikidis 7b, Kubová, Vyšňová po 4b, Mrváňová 3b, Syč-Kriváňová, Kohútová T., Bošnovičová po 2b, Kohútov H. 1b.

2. kolo BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica – BK ZŠ Zvolen 41:79 (26:46)

Dňa 13.10.2017 sme odohrali slovenské derby rakúsko-slovenskej basketbalovej ligy
s tímom BK ZŠ Zvolen. Zvolenčanky, posilnené o súčasné aj bývalé extraligové hráčky,  nenechali nič na náhodu a od úvodu vyvíjali tlak, ktorý sme nedokázali eliminovať. Chyby v obrane a veľa stratených lôpt umožnili Zvolenčankám ľahké skórovanie hneď od úvodu zápasu, ktorý sme rovnako, ako v prvom zápase nezachytili a prehrávali sme po prvej štvrtine o 17 b. Len v druhej štvrtine sme dokázali byť Zvolenu vyrovnaným partnerom a udržať stav v štvrtine na rozdiel 3b (17:20). Máme na čom pracovať, o týždeň nás čaká vo Viedni jeden z favoritov ligy, rakúsky Basket Flames.

Strelkyne zápasu: Syč-Kriváňová 10b, Jobová 7b, , Kohútová T. 6b, Piperková, Bošnovičová a Kohútov H.  po 4b, Mrváňová 3b, Vyšňová  2b, Izáková 1b, Pistikidis, Kubová a Muchová neskórovali.

3. kolo BASKET FLAMES – BDŽ ŠK UMB 70:29 (43:10)

Dňa 210.2017 odohrali „Sovičky“ 3.stretnutie rakúsko-slovenskej basketbalovej ligy
s jedným z favoritov s rakúskym tímom BASKET FLAMES. Hneď od úvodu súper ukázal svoju etablovanosť na popredných miestach ligy a strelecky dominoval najmä na perimetri, naopak nám streľba nevychádzala ani z jasných pozícií a tým skóre príliš rýchlo rástlo v prospech súpera. Trvalo to až do tretej štvrtiny, ktorá nám vyšla lepšie aj obranne, chytili sme sa aj strelecky  (Katka a Kubi) a 3. štvrtinu sme prehrali len o kôš, keď sme súperovi dovolili streliť 12 b. Škoda že sa stále nevieme vyvarovať množstva stratených lôpt, stoja nás príliš veľa síl. Stále však len získavame skúsenosti v tak náročnej súťaži a verím, že sa prvými lastovičkami, ktorými boli 2 – 3 úspešné akcie ku koncu zápasu, posunieme  o krok k našim súperkám a odvážne sa postavíme niekoľkonásobnému majstrovi Rakúska FLYING FOXES SVP POST, o týždeň, 29.10.2017 o 17:00 hod,

Strelkyne zápasu: Mrváňová 10b, Kubová, Kohútová T po 6b, Jobová 4b, Bošnovičová po 2b, Vyšňová 1b